poniedziałek

Alex Smoke versus Zapisy

Witam, dziś fragment recenzji płyty Alex Smoke, która za moment zawiśnie na stronie Noir Cafe oraz podsumowanie semestralne. Zapraszam do lektury:Z jednej strony muzyka ta jest nienachalna, nieabsorbująca, ale wydobywający się z niej czar dość mocno uwodzi, a że gatunkowo siedzi w tych dźwiękach także swoisty ciężar - album ten wprowadza człowieka w otępienie graniczące ze stuporem.
Płyta to rozproszona, niezorganizowana, cechująca się może i jakąś rytmiką, (nie wprowadzaną stopniowo, ale zderzającą się z słuchaczem nachalnie i bezkompromisowo), będąca tak mocno zdeformowana mantrami Alexa, że sprawia wrażenie produktu artystycznego, który może być odbierany wyłącznie w całości.

Pieczołowicie dziergane bity wydają się być przepuszczone przez zamulającą całość szybę. Ciekawą kontrą dla rozmydlonych utworów z wokalami jest na przykład tytułowy Love Over Will, podobnie następujący po nim Manacles, wprowadzający nieco plemienną atmosferę.Kończący płytę Fall Out to w zderzeniu z resztą albumu istny hicior, z niebanalną melodią i klimatem rodem z co bardziej leniwych utworów Bjork.

całość wkrótce na Noir Cafe


Przyszedł moment rozliczeniowy z rokiem akademickim numa vier. Praca włożona w te dwa semestry opłacała się w kwestii mojego osobistego rozwoju, ale nie była szczytem moich możliwości. Niemniej ten rok akademicki uświadomił mi, że czas poświęcony malarstwu nie poszedł na marne. Dyplom postanowiłem w przyszłym roku zrobić z rysunku jako głównego przedmiotu oraz z linorytu (jako aneks).
Wiele rzeczy, które wydarzyły się w tym roku akademickim spowodowały, że marzenia a pro po przyszłości przybrały nieco inną formę. Chciałem dopisać coś a pro po wątpliwości, czy aby na pewno jest to JAKAŚ forma, ale minęły już czasy powątpiewania w siebie na głos.
Marzy mi się wyjazd, odcięcie się od wszystkiego i oddanie się pracy. Proste przyjemności jak wyciągnięcie nóg na kanapie po ciężkim dniu. Najbardziej woła o to głowa, czego dowodem są ostatnie w tym semestrze plansze z zapisem:


GIF:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz